Elektronik sigara nedir?

Elektronik sigara nedir?


E-sigara Hakkında


En basit seviyede, elektronik sigara alternatif bir nikotin verme sistemidir. Göre CDC , tütün türkiye'de her beş kişinin ölümünden sorumludur. Durumun talihsiz ironisi, sigarayla ilgili hastalıklara neden olan bileşenlerin bir sigaranın önemli bileşeni olmamasıdır. Sigara içenler katran, karbon monoksit, arsenik, formaldehit ve katran maddeleri kokularını teneffüs ederek nikotin kullanımına geçtiler. Bu nedenle e-sigara var, çünkü kendinizi nikotine bağımlı olma riski altında bulmanız gerekmiyor.

Elektronik Sigara (Dumansız Sigara) Nedir?


Sigaranın kalın, keskin dumanını üretmek için tütün yapraklarını yakmak yerine e-cigarettes (aynı zamanda e-sigara veya elektronik sigara olarak da bilinir), buhar üretmek üzere ısıtılan saf farmasötik dereceli nikotin kullanır. Bu aynı nedenden dolayı duman kadar değil, "kaynar sudan kaynayan duman" ı almazsın. Hiçbir şey yanıyor, sadece ısıtma. Elektronik sigara aynı şeyi nikotinle infüze bir sıvı ile yapar ve sıvının bileşenleri kontrol altına alınabildiğinden sigara içenlerin sayısı tüketilir.

 

E-sigaralar, sigara gibi görünmek üzere tasarlanmışlardır, ancak çoğu aslında biraz daha kalıntır. Bulacağınız çoğu modelde, "pipo" uç gerçekçi bir görünüm için sahte sigaranın uzun kısmına vidalanır. Bazı üreticiler, tütün çeşidine benzemek için uçlara lekeli etkiler koyarlar ve tıpkı bir sigaranın ucundaki kül gibi tüyler ürdüğünde ip uçları yanar.

E-Sigara Nasıl Çalışır?


Bir e-sigara için üç temel bileşen bulunur. Batarya normal olarak lityum iyonudur ve e-tütünün daha uzun kısmıdır. Vidalı kartuşta iki parça var, "atomizer" ve e-sıvı. Bir atomizör, aslında, nikotin içeren sıvıyı bir buhar haline getirmek için işlev gören küçük bir ısıtıcı anlamına gelen karmaşık bir sese sahip bir kelimedir. İşlem nispeten basit; Yoğunlaşmış ısı, enerjiyi sıvıya verir ve atomların bağlanmasını ve duman benzeri buhar haline gelmesini sağlar. Akümülatör atomizörü çalıştırır ve kullanıcı e-cig'in ağızlık kısmını solunduğunda normalde çalışır.

 

Sıvı, bir avuç madde içeriyor. Birincisi, nikotin (Londra'daki Royal College of Physicians'ın "çok güvenli bir ilaç" olarak anılacaktır), daha sonra propilen glikol ( astım inhalerleri ve tiyatro dumanı makineleri içinde kullanılır ), su ve bazı FDA onaylı gıda lezzetlendiricileri bulunmaktadır. Kısacası, insanlar her zaman tüketirler.

  

E-Sigaranın Faydaları


Kullanıcının bakış açısına göre, kartuşu yalnızca pilin içine vidalayıp gerçek bir sigara gibi sonuna kadar solunurlar. Tek fark, hiçbir koku, hiçbir yanma - hiçbir kül ve hayır izi anlamına gelir - hiçbir sigara dumanı yoktur ve istediğiniz nikotin dışında herhangi bir şey ve güzel tatmasını sağlamak için bazı tatlar olmasıdır. Nikotini tüketirken kanserojen, katran, hastalık ve zayıflık artık gerekli bir kötülük değildir.

 

Elektronik sigara, sigaranın yol açtığı zararı azaltmak için tasarlanmıştır. Şaşırtıcı bir şekilde ölüm oranı ile tütün gerçekten kaçınılmalıdır. Ön araştırmalar son derece umut verici görünüyor, ancak e-sigaradan bazı küçük riski olabilir bile, bunların şüphesiz olan sigaralar daha güvenli . "buhar" e geçiş yapan sigara içenlerin istediği nikotini ve sansasyonu ancak tüm riskleri almadan alıyorlar. Burada e-sigaranın faydaları hakkında daha fazla bilgi .

E-sigara Kullanmaya Başlama


E-sigara denemeye hazır iseniz, piyasadaki en iyi e-sigara markalarını  bulmak için en son uzman ve kullanıcı  e-sigara incelemelerinde 1 .sırada smok 2 joyetech 3.eleaf. E-sigara olup olmadığından emin değilseniz, tek kullanımlık bir elektronik sigara ile başlamak (normalde başlangıç ​​başlangıç ​​kitlerinden çok daha düşük fiyattır) düşünmek iyi bir seçenektir .

Elektronik sigara ve buharlaştırıcı sigara olarak da bilinen e-sigara , buharlaştırılmış nikotin dozlarını vererek inhale edilen cihazlardır. Cihaz pille çalışır ve nikotin içermeyen buharlı çözeltileri de yayabilir. Üreticiler, dumanı teneffüs etmekten kaçınmak isteyen tütün içenler için bir alternatif olduklarını söylüyor. Tütün dumanı, birçoğu insan sağlığı için tehlikeli olan 4.000'den fazla farklı kimyasal madde içerir. 


Üreticiler ve önemli sayıda kullanıcı, e-tütünün tütün dumanı teneffüs etmede benzer bir his verdiğini söylüyor, ancak yanma yok (duman yok). 


E-sigaralar uzun şekilli tüplerdir, çoğu sigara, puro ya da boru gibi kullanıcının sigara içtiği ürüne benzemektedir. Bazıları tükenmez kalemlere (biros) benziyorlar. Çoğunluk değiştirilebilir ve doldurulabilir kartuşlarla tekrar kullanılabilir. Ürünlerin küçük bir yüzdesi atılabilir serilerdir - tek kullanımlık e-sigara. 


Elektronik sigara ilk kez Çin'de 2004 yılında piyasaya girdi. 2003 yılında Hon Lik, Çinli bir eczacı bu cihazı keşfetti. Lik'in çalıştığı Golden Dragon Holding, 2005-2006 yılları arasında büyük pazarlara ihraç etmeye başladı. Golden Dragon Holdings adını Ruyan olarak değiştirdi.


Elektronik sigara Mevcut modellerin çoğu otomatiktir - kullanıcı emdiği için, bir sensör ağızlıkta tutulan sıvı solüsyonu buharlaştıran bir ısıtma elemanı harekete geçirir. Kullanıcı aromalı sıvı çözeltide nikotinin olup olmamasını seçebilir. Eski modellerde (manuel modellerde), ısıtma elemanını açıp kapatan küçük bir düğme bulunur. Kullanıcı tarafından soluklandığında cihazın etkinleştirilip etkinleştirilmediğini gösteren bir LED var. E-sigaranın çeşitli bileşenleri vardır. Çoğu cihazda bir ağızlık, bir ısıtma elemanı, bir pil (şarj edilebilir) ve bazı elektronik ciruict'lar bulunur.

Ağızlık - kartuş olarak da bilinir. Bu tüpün sonuna sabitlenir. Ağızlık içerisindeki daha küçük bir plastik kap, sıvı çözeltide boğulmuş emici bir madde tutar. 


Çözüm farklı seviyelerde nikotin taşıyabilir. 


Üreticiler kartuş olarak ağızlığı belirtmektedir . Bu, gerektiği zaman yeniden doldurulabilir veya önceden doldurulmuş olan başka bir ile değiştirilebilir. 


Kullanıcı, kartuşu kullanmak yerine damla ipuçlarını da kullanabilir - emici materyal çıkarılır ve sıvı damlaları atomizer köprüsüne doğrudan yerleştirilir.

Atomizer (Atomizer) - sıvıyı ısıtan, buharlaşarak daha sonra solunması için (inhale) ısıtıcı bir elementtir. Bir atomizer periyodik olarak değiştirilmelidir, genellikle yaklaşık 3-6 ayda bir değiştirilmelidir.

Pil ve bazı elektronik bileşenler - çoğu durumda şarj edilebilir lityum iyon pil bulunur. Pil, ısıtma elemanına güç sağlar. Pil ömrü, ne sıklıkla kullandığınıza, türüne, boyutuna ve çalışma ortamına bağlıdır. Genellikle elektronik bir sigaranın en büyük bileşeni. 


Daha yeni sürümlerde, başkalarının emdiği zaman bastırmanız gereken bir düğmeye sahipken, birisi cihazın içine emilir girmez otomatik olarak ısıtma yöntemini etkinleştiren bir sensöre sahiptir. 


Birçoğunun, cihazın ne zaman çalıştırıldığını bildiren bir LED (ışık yayan diyot) var.