Elektronik Sigara Likitleri

Elektronik Sigara Likitleri

Yazar: admin Okunma Sayısı: 181
E Sigara Likitleri


            Elektronik sigaralar ile normal sigaralar arasında büyük oranda tat farkı vardır. Sarma sigaralarda ya da paket sigaralarda nikotin oranı ve aroma oranı oldukça az olduğu için elektronik sigaralara oranla daha az tatlıdır. Fakat paket ve sarma sigaralar daha ucuz olduğu için daha fazla tercih ediliyor ülkemizde. Yurt dışında büyük oranla elektronik sigaralar tercih edilmektedirler. Yüzlerce aroma çeşidi bulunan elektronik sigaralarda bulunan aromalar sigaranızın ml ölçüsüne göre değişmektedir. Fiyatları ml oranına göre ve aroma çeşidine göre değişmekle beraber ortalama 15-100 TL arası değişmektedir.  Elektronik sigaranıza aldığınız aroma paketlerini dilediğiniz zaman doldurabilir ve aromasını değiştirebilirsiniz.

            Elektronik sigara likitllerinde zift ve karbon barındırmadığı için diğer sigaralara oranla daha az zararlıdır. Elektronik sigara likiti alırken tarihi geçmemiş ve onaylı likitleri tercih etmelisiniz. Aksi taktirde likitler sizi zehirleyebilir ve ölümcül sonuçlara yol açabilir. Elektronik sigara çeşitlerinde likitleri istediğiniz tatta bulabilirsiniz aldığınız likitlerin orijinal olup olmadığını dikkat edersiniz alacağınız aromanın lezzeti bir o kadar yoğun ve kaliteli olur. Elektronik sigaralarda önemli olan sizin damak tadınıza  uygun oluşudur.  İstediğiniz nikotin oranında elektronik sigara likiti bulabilmeniz mümkündür Ayrıyetten elektronik sigaranızı uygun olup olmadığına dikkat etmelisiniz bazı elektronik sigaralarda likit ekleme olanağı bulunmadığı için kendiniz ekleme yapamayabilirsiniz veya bazı  elektronik sigaralar tek kullanımlık olduğu için içindeki bittikten sonra atmak zorundasınızdır.En iyi likit markalarını sayacak olursak
joyetech likit one hit wonder likit liqua likit halo likit fiwe pavns likitleridir.

Elektronik sigara likit aroma çeşitleri

            Elektronik sigara likit aromalarının binlerce çeşidi vardır bunlardan bazıları ve en çok tercih edilenleri aşağıdaki gibidir. 

Ananaslı likit aroması

            Ananas aromasının yoğun olduğu likiti çeşidinde eğer ananas tadını seviyorsanız tam size uygun. Hafif tatlı ve ekşi olan bu aroma en çok tercih edilenlerden birisidir.

Fruit bomba likit aroması

            Aklınıza gelebilecek her çeşit meyvenin karıştırıldığı bu likit aroması karışık damak zevki olan kişilere uygundur. Karpuz, üzüm, elma, armut, çilek ve daha neler neler tüm meyve çeşitleri fruit Bomb likit aromasında birleşerek sevenlerine özel bir tat yaşatmaktadır.

Cheesecake likit aroması

            Evet cheesecakeler birçok kişinin en sevdiği tatlı konumundadır. Ve bazı likit aroması geliştiricileri tarafından cheesecake aroması elektronik sigara likitlerinde çok sevilen bir çeşit haline gelmiştir. Elektronik sigara severler tarafından rağbet gören cheesecake likit aromasını bulmanız biraz zor olsa da tat bakımından en lezzetli likit aromalarından birisidir.

Muffin likit aroması

            Muffinler birçok kişi tarafından iştah kabartıcı renkleriyle oldukça beğenilen yiyeceklerdir.  Likit aromaları da en az yiyecekleri kadar çok beğenilen aromalardandır.  Çilekli, vanilyalı ve çikolatalı gibi bazı Extra aroma çeşitlerine de ayrılmaktadır

Mentol likit aroması

            Mentollü likitler sigaralarda tercih edilen bir çeşittir ve elektronik sigaralarda da oldukça fazla tercih edilir. Mentol aroması daha çok ferahlatıcı Keskin aromadır. Bazen yapacağınız likit karışımlarını 5-6 Damla Mentol likit aroması karıştırarak daha güzel bir tat almanızı sağlayabilirsiniz. 

Hindistan cevizi likit aroması

            Elektronik sigara kullananlar arasında yeni yeni yaygınlaşan Hindistan cevizi aromalı likitler beğenilenler arasında. Fazla yoğun olmayan bu likit ile fazladan duman çıkarmanız mümkündür. Hafif olmasının yanı sıra bazı likitlerdeki gibi ağır bir koku ortaya çıkarmamaktadır. 

Likit karışımları

            Birden fazla likit aromalarınızı belirli oranlarda zevkinize uygun bir şekilde karıştırarak kendine has bir likit aroması elde edebilirsiniz. Likit miktarlarını eşit oranda yaparsınız homojen bir karışım sağlayabilirsiniz. Bu karışımları kullanacağınız sırada yaparsanız daha kaliteli bir karışım olacaktır. İnternet sitelerinde birçok kişinin kendi aroma karışımını görebilir ve o karışımlara uygun kendinize özel bir karışım elde edebilirsiniz. Birçok meyvenin yanına fresh bir aroma ekleyerek daha güzel bir aroma elde edebilirsiniz. 

Likit nasıl doldurulur? 

            Öncelikle cihazın atomizerini cihazdan ayırın. Ardından atomizeri giden hava akımını tıkayarak hava giriş çıkışını tamamen engelleyin. Hazneyi yarın ikindi tutarak yavaş yavaş doldurun fazla doldurmaya dikkat etmelisiniz. İşlem tamamlandıktan sonra atomizeri tekrardan İlk kullanımdan önce cihazınızı çalıştırmadan beş altı kez çalışmayan vaziyette havayı içinize çekin. Son olarak bataryayı yerine yerleştirin artık elektronik sigaranız Kullanıma hazır. Likit doldurma işleminden önemli nokta likitinizin  dolum haznesinden başka hiçbir yere temas etmemesidir. Eğer temas halinde olursa bataryanız bozulabilir ve cihazınız çalışmaz duruma gelir.  Eğer yanlışlıkla temas ettiyse hemen kuru bir bezle silin, hiçbir nem ve ıslaklık kalmamasını sağlayın.  

Elektronik sigara seçerken nelere dikkat edilmeli? 


            Elektronik sigara tercihi oldukça dikkat ve önem gerektiren bir seçimdir. Elektronik sigara alırken en önemli şey uygun elektronik sigaralar tercih etmektir. İmkânınız var ise kesinlikle hiç kullanılmamış olan elektronik sigaraları almanız daha sağlıklı olacaktır eğer uzun süreli kullanım ve rahat bir kullanım istiyorsanız doldurulabilir elektronik sigaralar size daha uygun olacaktır elektronik sigaralar dondurulabilir ve tek kullanımlık olarak ikiye ayrılır.  Tek kullanımlık elektronik sigaralar kullan at yani belli bir süre sonra kullanılmaz hale gelir. Alacağınız ürünün sağlık bakanlığından onaylı ve kaliteli olmasına özen göstermelisiniz. Fiyatın ucuz olması kalitesiz ürünlerin göstergesidir. Piyasada olan fiyatlarda elektronik sigara almanız daha kaliteli bir cihaz almanıza yardımcı olacaktır. 

Elektronik sigaranın avantajları


-Uzun süreli kullanılabilir olması ile sık sık sigara almaya gitmezsiniz.
-Ateş çıkışı ve kül çıkışı olmadığı için doğayı kirletmez ve yangınların büyük bir çoğunluğunun sebebi ortadan kalkmış olur. 
-Cebinizde kırılma derdi yoktur. 
-Birden fazla aroma tadı alabilirsiniz. Dilediğiniz zaman aromanızı değiştirebilirsiniz. 
-Sarma ve paket sigaralara oranla daha az zararlı madde içerir. 
-Zararlı maddeler ile doğrudan temas yoktur.
-Maliyeti normal sigaralara oranla çok düşüktür. 
-Birçok çeşit ve fiyatta bulmak mümkündür. 
​​​​​​-Buharı herhangi bir çevre sorunu yaratmaz. 
-Özel tasarım elektronik sigaralar ile kendinizi özel hissedebilirsiniz. 
-Sigara kullanımını psikolojik olarak azalmaya yardımcı olduğu bilimsel kanıtlanmıştır. 

Patlayabilir mi? 

            Elektronik sigaralar uzun süre aralıksız kullanımda ve yanlış kullanımda patlama riski taşırlar fakat patlama riski milyonda bir gibi bir ihtimaldir. Sigaranızın şarjını ve likitinizin uzun süre aralıksız kullanmanız bazı tehlikeler yaratabilir. Patlama olması tamamen kullanım hatalarından kaynaklı olup sigaranızı kullanmadan önce kullanım talimatlarını en ince ayrıntısına kadar okuyup internetten ve kullananlardan gerekli tavsiyeleri alarak kullanmaya başlamalısınız. Kullanımı basittir. Gerekli talimatlara uyulduğu taktirde herhangi bir patlama söz konusu olmayacaktır. 

İlk kez kullanım

            Elektronik sigaranın yanında sigara içmek sigarayı bırakma sürenizi uzayacaktır. Sigaralarda bulunan nikotini elektronik sigaralar ile bırakabilirsiniz. Nikotinsiz seçenekleri de bulunan elektronik sigaralar oldukça kullanışlıdır. İlk kez kullanacaklar elektronik sigarayı birleştirip içerisine likit hazırladıktan sonra likitinizin hazneye koyarak kullanmaya başlayabilirsiniz. Likit nikotin seviye izi kendiniz azaltabilirsiniz. Nikotin seviyesi azaldıkça sigaraya olan bağımlılığınız da azalacaktır. Nikotinsiz elektronik sigaranın tadı normal elektronik sigaralara oranla çok da farklı olmamakla beraber kısa zaman içinde alışılabilir. Kullanırken fitre yerlerini ve likitinizi uzun süre kullanmamalısınız. Uzun süre aynı fitre ve likitinizi kullanmak bakterilere kolay yaşama alanı sunmak demektir. Bakteriler ve virüsler hastalık yapan canlılar oldukları için uzun süre aynı fitre ve likiti kullanmak bağışıklık sisteminizi zayıflatarak hasta olmanıza neden olabilir.

            Daha uzun kullanım için elektronik sigaranızı düzenli olarak temizlemeniz ve bakımlarını yapmanız gerekmektedir. Zayıflayan batarya ile elektronik sigaranızın buharı zayıflatacak ve tat vermemeye başlayacaktır. İnternetten veya bu tip malzemeler satan yerlerden elektronik sigara bataryası alarak cihazınızın performansını ve kullanım ömrünü arttırmış olursunuz. Kullanımınıza bağlı olarak değişse de elektronik sigaranızın ömrü ortalama olarak 5-6 aydır. Bu süre cihazınızın kalitesine oranla oldukça uzayabilmektedir. Kaliteli elektronik sigaralar daha kaliteli bir kullanım ve daha fazla buhar sağlarlar. Elektronik sigaralar doktorlar tarafından önerilmektedir. Sigara kullanan kişilerin akciğerlerinizi temizlediği söylenmektedir. 

Yorumlar
Yorum Yap